Ось вже 30 років, як при сільському Будинку культури був створений народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль "Горошівчанка". В 1979 році з ініціативи вчителя української мови та літератури Ольги Миколаївни Коропатницької утворився невеликий фольклорний колектив. Записуючивід старожилів села народні пісні та звичаї, Ольга Миколаївна збирала, як квіточка до квіточки- фольклор,народні обряди, традиції сіл Горошівці та Боянчук. В цьому ж році колектив взяв участь у І обласному огляді-конкурсі м. Чернівці, де стали переможцями та лауреатами.
Першими учасниками колективу були: Коропатницька Ольга Миколаївна,Джус Галина Василівна,Грумеза Іван Костянтинович,Кирилюк Марія Маноліївна,Кравчук Ярослав Іванович,Гаврилиця Галина Григорівна,Костащук Марія Михайлівна,Гуменюк Марія Василівна,Павлюк Марія Михайлівна,Воронюк Катерина Григорівна,Химка Василина Іванівна,Кучерява Ольга Михайлівна,Воронюк Віталій Васильович.
Поступово колектив збільшувався. І в 1980 році Ольга Миколаївна Коропатницька, художній керівник – Ярослав Кравчук та директор Будинку культури Галина Джус створили фольклорно-етнографічний ансамбль під назвою ''Горошівчанка''.
Через рік колектив поповнився оркестром народних інструментів, який організував вчитель Голяк Іван Дмитрович. Аматори об’єдналися у справжніх любителів сцени.
Програми виступів колективу у супроводі оркестру народних інструментів, в яких зливаються пісні і танці завжди були продумані і змістовні.Справжньою окрасою та візитною картою для ансамблю стали пісні «Ой там у лісі», «Як ішов я від свої милої», вокально-хореографічні композиції «Ой Сірбане, Сірбаночку», «Я додому йду, йду», народні танці «Тропак, «Горошівська гора».
Розучуються і виконуються учасниками колективу ті пісні і танці які побутували в селі.
Творчий доробок колективу складають самобутні місцеві, буковинські, сумні та жартівливі, козацькі та стрілецькі пісні. Такі як«Там скачуть карі коні», «Ой полечко поле», «Любила кохала одного козака»; також духовні народно-обрядові пісні, колядки, щедрівки ; «Новая рада», «По цілому світі», «Ой чирчику Васильчику», «Ой на річці на Йордані», «Христос Воскрес»;. Весняні хороводи: «Перепілка», «Жучка»,«Марена», «Кривий танець»,
народні обряди: «Весілля», «Христини», «Проводи до війська» та інші.
У своїй творчій діяльності колектив двічі брав участь та ставав лауреатом Республіканського телевізійного конкурсу «Сонячні кларнети».
Назавжди учасникам запам’ятаються цікаві концертні поїздки: двічі в м. Рязань Російської федерації, Румунію, Молдову. Неодноразові виступи по Чернівецькому телебаченні та радіо.
Найбільша і знаменна подія для колективу відбулася в 1987 році – присвоєння фольклорному ансамблю
«
Горошівчанка» звання –
Народний.
Незмінним керівником колективу є Ярослав Іванович Кравчук.
Учасники колективу та жителі села не забудуть всіх тих аматорів народного мистецтва, які виступали і прославляли свій рідний край та «Горошівчанку» з 1980 року.
Односельчани та люди з навколишніх сіл, району, області знали і пам’ятають таких відомих учасників ансамблю співаків-танцюристів, як: Грумезу Івана Костянтиновича,Костащук Марію Михайлівну,Кирилюка Манолія Костянтиновича,Воронюка Івана Васильовича,Маника Василя Дмитровича, Дроздюка Манолія Васильович, Воронюка Івана Ілліча,Грумезу Манолія Миколайовича , Фрунзу Наталію Василівну,Гаврилицю Галину Григорівну. Соломчука Дмитра Дмитровича.
І таких талановитих музикантів від природи, від Бога: скрипаля – М’яновського Миколу Миколайовича, трубачів – Видилюка Івана Тодоровича, Голяка Івана Дмитровича, цимбаліста – Ковалюка Івана Григоровича, тромбоніста – Стахирюка Івана Олександровича. На жаль, їх вже немає серед нас, світла їм пам'ять!
Ансамбль "Горошівчанка” постійно приймає участь в різноманітних святах та масових заходах,якіпроводяться на місцевій, районній та обласній сценах. Їм аплодували глядачі в Чернівецькій,Тернопільській, Івано – Франківській, Волинській, Закарпатській,
Київській областях.
Приймають участь в районних, регіональних, обласних та міжнародних фестивалях, оглядах – конкурсах : "Червона рута", "Доля"," Буковинські зустрічі", "Веселка Буковини", "Від Різдва Христового до Йордану", "Дністрові зорі", "Берегиня", на яких неодноразово ставали переможцями та лауреатами.
Програма виступів колективу, в яких зливаються пісні з танцями, супроводжується оркестром народних інструментів, яким керує директор будинку народної творчості Гнідий Василь Миколайович.
Ансамбль " Горошівчанка" біля 10 разів виступав на різних сценах міста Києва,
-Палац культури "Славутич"
- Національний музей архітектури і побуту
- Виставка досягнення народного господарства
Приймали участь у чотирьох звітах майстрів мистецтв Чернівецької області в Національному Палаці культури " Україна" - 1989, 1999, 2001, 2004 роках.
В 2009 році чоловічий склад колективу приймав участь в телевізійному конкурсі на кращу народну пісню України у програмі "Фольк-musik", який транслювали по національному телебаченні.
За 30 років існування "Горошівчанки" виступів було так багато, що їх просто неможливо перелічити.
Учасники ансамблю неодноразово нагороджувалися грамотами, подарунками, преміями, подяками "За значний внесок та збереження національної культури", а керівник колективу – Ярослав Іванович Кравчук нагороджений медаллю та почесною грамотою Кабінету Міністрів України в м.Києві.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 22 липня 1999 р. N 1311
Київ
Про нагородження Кравчука Я.І.
Почесною грамотою Кабінету Міністрів України
Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
За значний особистий внесок у розвиток і пропаганду
української національної культури, високий професіоналізм
нагородити Кравчука Ярослава Івановича - керівника народного
аматорського фольклорного ансамблю "Горошівчанка" (Заставнівський
район Чернівецької області) Почесною грамотою Кабінету Міністрів
України з врученням йому пам'ятного знака.
Перший
віце-прем'єр-міністр України В.КУРАТЧЕНКО
Зараз в колективі беруть участь 35 чоловік. Серед них багато молоді.
Всі учасники закохані в народну пісню та танці.Шанують і поважають народні обряди, звичаї та традиції.